11/08/2023

-

23:06

Siti ubedljiv na startu Premijer lige: Haland i Rodri poželeli Barnliju dobrodošlicu u elitu - Copyright Tanjug/Nigel French/PA via AP

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su na gostujućem terenu Barnli 3:0 u prvom kolu engleske Premijer lige.

Sve je po starom na Ostrvu, Siti će biti mašina, a videćemo da li će neko uspeti da ugrozi "građane". Već posle četiri minuta Mančester je vodio. A strelac je bio naravno Erling Haland, a njega je fenomenalno uposlio Rodri.

Norvežanin je bio strelac i u 36. kada mu je dodao Alvarez, a ovaj fenomenalnim udarcem pod prečku upisao pogodak broj dva.

U drugom poluvremenu je Siti na sebi svojstven način umrtvio igru, a u 75. pitanje pobednika rešio je pomenuti Rodri, koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Barnilja.

Jedina loša vest za Pepa Gvardiolu mogla bi da bude povreda Kevina de Brujnea zbog koje je Belgijanac morao da bude zamenjen u 23. minutu, a zamenio ga je Mateo kovačić koji je tako upisao debi u dresu "građana" u Premijer ligi.

A svoje debitantske minute odigrao je i Joško Gvardiol, najskuplji defanzivac u istoriji fudbala. On je ušao u 79. minutu i pomogao svom timu da sačuva svoj gol.