03/09/2023

-

19:34

Skupoceni Deklan Rajs i Gabrijel Žezus u nadoknadi doneli pobedu Arsenalu nad Mančester junajtedom - Copyright AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Arsenal je u sjajnom derbiju 4. kola Premijer lige pobedio Mančester junajted 3:1 (1:1). Derbi je bio na visokoj razini, bilo je svega, prilika, poništenih golova, penala, bila su viđena dva gola u 45 sekundi, da bi na kraju meča, u šestom minutu nadoknade, najskuplje pojačanje "tobdžija" u istoriji Deklan Rajs prvencem doneo tri velika boda, a pobedu je potvrdio Gabrijel Žezus.

Fantastičan ritam igre gledali smo u prvih 45 minuta na "Emiratima". Arsenal je imao inicijativu, Junajted se branio i čekao kontru. Dočekali su gosti iz Mančestera da defanzivci "tobdžija" ostave prostor za Markusa Rašfroda. Eriksen mu je poslao sjajnu loptu u prostor, a Rašford je sa dva driblinga sebi ostavio prostor a zatim sa 15-16 metara pogodio dalji ugao.

Samo što su krenuli sa centra, igrači Arsenala su izjednačili. I to za 45 sekundi. Martineli je sjajno uvideo Edegarda na visini penala, usledila je povratna lopta i neodbranjiv udarac Norvežanina. Napadali su domaćini do kraja prvog dela, ali Saka, Martineli i Haverc nisu uspeli da matiraju Onanu.

Napadao je Arsenal i u drugom delu, ali je Mančester imao prvu veliku priliku. Ponovo se Rašford našao u odličnoj prilici, ali je Ramsdejl uspeo da mu odbrani udarac sa sedam-osam metara. Nekoliko minuta kasnije Kai Haverc je ušao u šesnaesterac, neoprezan je bio Van Bisaka i zakačio je bivšeg igrača Čelsija. Sudija Tejlor je dosudio prvo penal, zatim je gledao VAR i poništio je svoju odluku. Kontakta je bilo, ali nedovoljno da bi pokazao na belu tačku.