Juta bolja od Pelikansa i bez Markanena: Dejvis i Lebron vodili Lejkerse do pobede u Klivlendu

26/11/2023

-

09:13

LA Lejkersi - Copyright Tanjug/AP Photo/Ashley Landis

Košarkaši Jute pokrenuli su se sa mrtve tačke. Bez pomoći Laurija Markanena i Džordana Klarksona, savladali su Nju Orleans na svom terenu 105:100 i prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza, a do pete pobede u sezoni, predvodili su ih Kolin Sekston (16p) i Kejonte Džordž (15p).

Iako Zajon Vilijamson nije igrao za Pelikanse, uz standardno odsutnog Si-Džej Mekaluma, Nju Orleans je na krilima Brendona Ingrama (26p) i Džordana Hokinsa (25p), tokom čitavog susreta diktirao tempo i rezultat. Na ulasku u poslednju deonicu, gosti su imali i dvocifrenu prednost (77:66). Ali su naišli na žestok otpor Džezera u poslednjih 12 minuta.

Juta je smanjila broj izgubljenih lopti (23), zaigrala odlično timski u odbrani i ograničila poene Ingrama sa poludistance. Serijom 14:5, došla je do egala (82:82) sredinom deonice, a onda požrtvovanom igrom Sekstona, Džordža i Olinika, stigla i do velikog preokreta u samom finišu. Džezeri su na kraju postigli 37 poena u poslednjoj deonici, dok su rivala zaustavili na koti 23 i to je odlučilo meč.

LA Lejkersi savladali su Klivlend na gostovanju 121:115, a do 10. pobede u sezoni, predvodio ih je Entoni Dejvis. Američki centar bio je nerešiva enigma za Kavalirse tokom čitavog susreta, a utakmicu je završio sa 32 poena (13/20 iz igre), uz 13 skokova.

Veliku pomoć imao je i u Lebronu Džejmsu, koji se nije naročito proslavio sa distance (1/9). Ali je ipak postigao 22 poena, uz po šest skokova i isto toliko asistencija. "Kralj" je, doduše, morao da pređe limit ograničenih minuta na parketu (36), pa je u gradu gde je napravio prve NBA korake, odigrao gotovo celu utakmicu.

Susret je inače, bio poprilično izjednačen. Klivlend je uglavnom diktirao tempo u prvom poluvremenu, Lejkersi u drugom. A, ključnu razliku, gosti su napravili sredinom odlučujuće četvrtine, serijom 18:9 u režiji Dejvisa. Ipak, Klivlend je preko Moblija (18p) i Mičela (22p) stigao do egala u samom finišu (115:117). Ali, srećom po Lejkerse, Rivsu je bio siguran sa penala u završnici.