Magični Teodosić u MVP modu: Prva pobeda Crvene zvezde na gostujućem terenu u Evroligi

21/12/2023

-

22:39

Lazarević i Teodosić - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

U praznoj hali "Aleksandar Nikolić" košarkaši Crvene zvezde su savladali Makabi 98:92 (20:20, 31:22, 28:23, 27:19) u 16. kolu Evrolige. Ovo je bio prvi trijumf na gostujućem terenu za izabranike Janisa Sferopulosa, a glavnu ulogu u njemu je imao Miloš Teodosić.

Nešto tvrđi početak viđen je na obe strane. Reklo bi se rekao da su odbrane bile na nivou, ali ni jedni ni drugi zapravo nisu uspevali da pronađu svoj ritam u napadu. Kako to obično biva, jedan od najiskusnijih igrača na terenu,Teodosić, prvi je pronašao ritam i sa tri trojke predvodio crveno-bele. Domaćin (na papir) se takođe probudio te je nakon 10 minuta bilo nerešeno 20:20.

U drugom periodu je nastavio da dominira bivši plejmejker reprezentacije Srbije, ali ovog puta je koristio svoje najjače oružje - asistencije. Crvena zvezda se tako trojkama Nemanje Nedovića, Džoela Bolomboja i Majka Tobija odvojila na prvu osetniju prednost (+8). Izraelska ekipa nije uspela da se rezultatski približi crveno-belima do poluvremena, te su gosti otišli na odmor sa devet poena prednosti.

Početak trećeg perioda je pripao Crvenoj zvezdi koja je vrlo lako otišla na ubedljivih +16. Teodosić je nastavio sa svojom magijom na terenu i već nakon 17 minuta na parketu stigao do "dabl-dabl" učinka sa 18 poena i 10 asistencija. Upravo se tada aktivirao i Rokas Giedraitis. Litvanac je na ulasku u drugo poluvreme bio bez poena, a nakon treće deonice je imao 16. Sve je radio Giedratis u napadu. Sjajne kretnje bez lopte, utrčavanja po čeonoj liniji i na kraju trojke, nosile su Zvezdu u tim momentima.

Srpska ekipa je u poslednjih 10 minuta ušla sa +14 i uspešno održavala stečenu prednost. Makabi je tek na 90 sekundi pred kraj utakmice uspeo da priđe na jednocifren zaostatak. Uvukla se mala nervoza u redove gostujućeg tima u poslednja dva minuta, ali su na kraju uspeli da slave i tako odu na skor od šest pobeda i 10 poraza.

Najbolji pojedinac na meću bio je Miloš Teodosić sa 27 poena i 14 asistencija, dok su ga pratili Džoel Bolomboj sa 20 i Giedraitis sa 16. Kod domaćina se istakao Vejd Boldvin sa 22 poena, Lorenco Braun je dodao 20 i Džoš Nibo 18.