Košarkaši SAD preokretom do finala Olimpijskih igara: Čeka se Slovenija ili Francuska

05/08/2021

-

10:33 >> 10:34

Košarkaši SAD preokretom do finala Olimpijskih igara: Čeka se Slovenija ili Francuska - Copyright Gregory Shamus/Pool Photo via AP

Košarkaška selekcija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u finale Olimpijskih igara u Tokiju, nakon pobede protiv Australije 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23).

Australija je bila bolji protivnik u većem delu prvog poluvremena, uvodnu četvrtinu rešila je u svoju korist, da bi u drugoj stigla i do prednosti od 15 poena razlike.

Od tog trenutka izabranici Grega Popoviča zaigrali su na svom prepoznatljivom nivou i serijom od 25:4, prišli su na tri poena zaostatka, pri rezultatu 45:42, sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Australija ništa nije mogla da uradi protiv motivisanih Amerikanaca, koji su treću četvrtinu dobili sa 22 poena razlike.

Popovič je u poslednjoj deonici dao priliku i ostalim igračima da upišu minute na Olimpijskom turniru, pošto je pobednik već odlučen.

Najefikasniji u SAD bio je Kevin Durent sa 23 poena i devet skokova, dok se u poraženoj ekipi istakao Peti Mils sa 20.

U drugom polufinalu sastaju se Slovenija i Francuska.