Ne pomaže ni Teodosić: PAO slavio u Areni, peti uzastopni poraz Zvezde

20/03/2024

-

22:14

Ne pomaže ni Teodosić: PAO slavio u Areni, peti uzastopni poraz Zvezde - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde upisali su peti uzastopni poraz u Evroligi. Ovoga puta od crveno-belih bila je bolja ekipa Panatinaikosa - 89:76 (29:20, 22:21, 19:15, 19:20).

Gosti iz Atine ušli su bolje u utakmice, a u jednom momentu Konstantinos Mitoglu je vezao sedam poena što je pokrenulo i ostale košarkaše "zelenih", koji su se ubrzo odlepili i poveli 23:14. Povratak Miloša Teodosića probudio je malo igrače crveno-belih, ali je PAO pokazao da je trenutno nekoliko nivoa iznad sastava Janisa Sferopulosa.

Devet poena prednosti koliko su Atinjani imali nakon uvodnih deset minuta Zvezda nikako nije uspevala da nadoknadi. Bilo je nekoliko naleta domaćina, sjajnu energiju sa klupe doneli su Dejan Davidovac i Dalibor Ilić, ali je svaki pokušaj vicešampiona ABA lige da se vrati u ovaj meč Panatinaikos uspešno odbio.

Tokom treće četvrtine probudio se i Matijas Lesor, PAO je ponovo bio na prepoznatljivom nivou, ubrzo je došao do velikih +16 i tada je bilo jasno da su puleni Ergina Atamana prelomili ovu utakmicu.

Poslednji kvartal je protekao u kontroli gostiju, koji nisu dozvoljavali crveno-belima ni da pomisle da mogu do velikog preokreta. Sudije su u jednom momentu gledale snimak duže od pet minuta i time su narušili samom ritmu meča, te se stiče utisak da su u poslednjih pet minuta obe ekipe samo čekale da se meč završi.

Ono što je pozitivno za Zvezdu je svakako činjenica da se na partket vratio Teodosić, ali raduje i igra Dejana Davidovca i pogotovo Ilića, koji ove godine nije imao toliko prilike, a sada je pokazao da na njega definitivno može da se računa.

U pobedničkom sastavu istakao se Lesor sa 19 poena, a po 17 su dodali Mitoglu i Kostas Slukas, koji je upisao i deset asistencija.

Na drugoj strani najbolju partiju u sezoni pružio je Davidovac sa 19 postignutih poena koliko je ubacio i Nedović, a pratio ih je Džoel Bolomboj sa 11.

Zvezda je sada na učinku od 10 pobeda i 20 poraza, dok je PAO na skoru 19-11 i bori se za drugo mesto sa Monakom, Barselonom i Fenerbahčeom.

Crvena zvezda - Panatinaikos 89:76 (29:20, 22:21, 19:15, 19:20)

Dvorana: "Štark arena"
Sudije: Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastisjak, Kristaps Konstantinovs

Crvena zvezda: Smart 2, Lazarević, Teodosić 4, Hanga 2, Davidovac 19, Mitrović 6, Tobi, Bolomboj 11, Ilić 9, Nedović 19, Giedraitis 4, Gilespi.

Panatinaikos: Kalaicakis, Moraitis, Balcerovski, Slukas 17, Papapetru, Grent 12, Nan 15, Lesort 19, Grigonis 8, Ernangomez 1, Mitoglu 17, Mancukas.