17/04/2024

-

20:31

Raspucali se Beograđani: Lagana pobeda Partizana protiv Igokee u Areni za prednost u plej-of seriji - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana bez većih problema opravdali su ulogu favorita protiv Igokee u prvoj utakmici četvrtfinalne serije AdmiralBet ABA lige u Beogradu, gde su slavili rezultatom - 94:85 (27:23, 27:22, 17:16, 23:23)

Posle izjednačene uvodne deonice, ekipa Željka Obradovića preuzela je konce igre u finišu druge četvrtine, kada je u režiji Kevina Pantera i Džejlina Smita došla do prve dvocifrene prednosti na utakmici (54:43). Na krilima sjajnih procenata šuta za tri poena (60 odsto) i 13:0 serije početkom treće četvrtine, prednost Beograđana išla je i do "+15" (67:52).

Igokea se, međutim, nije predavala, odličnom igrom sa unutrašnjih pozicija (28/41), pre svega Marija Nakića, koji je sa 21 poenom, poneo epitet najefikasnijeg pojedinca, uspevala je koliko-toliko da ostane u igri. U nekoliko navrata spuštajući se ispod dvocifrenog zaostatka, ali nije imala snage za nešto više.

Kvalitet Partizana naročito se pokazao u poslednjoj četvrtini, kada je zablistala dobro poznata tranzicija crno-belih. Panter je pogodio nekoliko koševa, Igokea je izgubila ideju u napadu, momentum je u potpunosti prešao na stranu Beograđana, koji su u laganom ritmu do kraja zadržali razliku i došli do prve pobede u seriji.