Humanitarni meč u Kragujevcu: Partizan ubedljiv protiv Radničkog

07/09/2021

-

21:07

MN Press - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana savladali su Radnički 79:65 (10:9, 23:11, 15:34, 17:25) u prijateljskom humanitarnom meču u dvorani Jezero u Kragujevcu.

Radnički je imao veliku prednost tokom prvog poluvremena, a naročito u drugoj četvrtini pa se na odmor otišlo rezultatom 33:20. U drugom delu crno-beli dodaju gas, stižu protivnika i prelaze u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dangubić sa 15 poena, dok su u ekipi Radničkog bolji od ostalih bili Raško Katić i Filip Dumić.

U ekipi Partizana zbog lakših povreda na ovom meču nije bilo Kevina Pantera, Rodionsa Kurucsa i Zeka Ledeja.

Partizan će 11. i 12. septembra učestvovati na turniru u Istanbulu. Rivali crno-belih biće domaći Fenerbahče, UNIKS i Monako sa kojim će se Parni valjak sastati u polufinalu.