Partizan poražen od Panatinaikosa posle produžetka u polufinalu turnira ''Pavlos Janakopulos''

18/09/2021

-

21:35

KK Partizan - Copyright MN Press

U polufinalu turnira "Pavlos Janakopulos", košarkaši Partizana NIS su u OAKA Areni poraženi od Panatinaikosa rezultatom 89:85.

U prvom poluvremenu crno-beli su posle početne prednosti domaćih preuzeli kontrolu igre i posle prve četvrtine imali šest poena viška, da bi na poluvremenu prednost Partizana iznosila velikih 31:48.

U drugom poluvremenu domaći tim je uspeo da smanji prednost Partizana, dođe do preokreta i stekne prednost od pet poena pred sam kraj poslednje četvrtine. Ipak, crno-beli su uspeli da se vrate i uvedu meč u produžetak gde se domaća ekipa bolje snašla i tako došla do trijumfa rezultatom 89:85.

Večerašnja utakmica počela je minutom ćutanja u čast legendarnog Dušana Dude Ivkovića. Partizan će u nedelju od 16 časova igrati meč za treće mesto na turniru protiv nemačkog Ulma.

Panatinaikos: Makon 9, Flojd 11, Papajanis 6, Bohoridis, Nedović, Kavadas, Papapetru 20, Evans 15, Sent Ros 8, Kaselakis, Vajt 5

Partizan: Avramović 5, Koprivica, Dangubić 2, Stepanović, Kuruc 8, Panter 8, Trifunović 10, Miletić 2, Ledej 17, Madar 15, Mur 8, Zagorac 10