Košarka

Pešić se vratio na klupu Bajerna i ispisao istoriju Evrolige

Komentari
Pešić se vratio na klupu Bajerna i ispisao istoriju Evrolige
Svetislav Pešić - Copyright Credit: Steffie Wunderl / imago sportfotodienst / Profimedia

Autor: Euronews

23/12/2025

-

20:38

veličina teksta

Aa Aa

Košarkaški klub Bajern napravio je potez koji je odjeknuo širom kontinenta - na mesto šefa struke kluba iz Minhena doveden je Svetislav Pešić, koji je na klupi nasledio Gordona Herberta.

Doskorašnji selektor Srbije debitovao je na novom poslu baš večeras u meču 18. kola Evrolige protiv Hapoela iz Tel Aviva i tako ispisao istoriju takmičenja kao najstariji aktivni trener u Evroligi.

To je uradio sa tačno 76 godina, tri meseca i 25 dana, čim je oborio rekord Aita Garsije Renesesa, koji je predvodio Albu na utakmici sa Zvezdom sa 74 godine, četiri meseca i 19 dana.

Interesantno, na večnoj listi takmičenja, nalaze se još dva srpska trenera, koja su u poznim godinama radila u Evroligi, a u pitanju su Dušan Duda Ivković i Dragan Šakota.

Duda je predvodio Efes protiv Panatinaikosa sa 72 godine, pet meseci i devet dana, dok je Šakota bio trener Zvezde sa 67 godina, osam meseci i 20 dana. Poređenja radi, peto mesto drži legendarni Rik Pitino.

Standings provided by Sofascore

Komentari (0)

Sport