Košarka

Kešad Džonson najbolji NBA igrač u zakucavanju: Nagrada otišla u Majami

Komentari
Kešad Džonson najbolji NBA igrač u zakucavanju: Nagrada otišla u Majami
Kešad Džonson najbolji NBA igrač u zakucavanju: Nagrada otišla u Majami - Copyright Keshad Johnson

Autor: Euronews

15/02/2026

-

09:00

veličina teksta

Aa Aa

Posle takmičenja u brzom šutitranju trojki, na NBA Ol-star vikendu, održano je i nadmetanje u zakucavanju, a prestižnu nagradu odneo je Kešad Džonson, pobedivši u konačnom obračunu Kartera Brajanta. 

Saigrač srpskog reprezenattivca iz Majami Hita, Nikole Jovića, više je "parao oblake" svojim skokovima i atraktivnije ubacivao loptu, uz "lomljenje obruča", od kolege iz San Antonio Sparsa, pa ga je stručni žiri ustoličio na tronu. On je odbio loptu od poda i stavio između nogu, pre nego što je završio obrnuto zakucavanje sa osnovne linije.

"Zakucavanje je umetnost. Svi smo videli luda zakucavanja. Teško je smisliti nešto novo na svaki način, ali niko zapravo ne zakucava na isti način. Svako ima svoju umetnost koju stavlja na nešto što je neko drugi verovatno već uradio..", reči su laureata posle noćašnjeg trijumfa. 

Nakon takmičenja u šutiranju trojki usledilo je takmičenje "Shooting Stars" i slavlje Njujork Niksa, kog su činili Džejlen Branson, Karl Entoni Tauns i slavni Alan Hjuston. "Trener" je bio Rik Branson, član stručnog štaba Niksa i otac Džejena. 

Oni su u finalu, sa ubačenih 47 poena, nadigrali ekipu Djuka, čiji "dres" su nosili Kori Megeti, nekadašnji as Los Andjeles Klipersa, Džejlen Džonson iz Atlante i Kon Knupel iz Šarlota. Oni su zbirno dali 38 poena.

Komentari (0)

Sport