Trijumf crveno-belih u Evroligi: Zvezda deklasirala Panatinaikos

04/11/2021

-

20:02

Košarkaši Zvezde - Copyright MN Press

Sigurna igra i ubedljiva pobeda košarkaša Crvene zvezde nad Panatinaikosom u 8. kolu Evrolige rezultatom 81:48 (21:8, 18:18, 18:10,24:12). Izabranici Dejana Radonjića na najbolji način prekinuli su seriju od četiri poraza u evroligaškom takmičenju.

Zvezda je počela sa 10 uzastopnih poena Nejta Voltersa, uz to, bek crveno-belih pogodio je i dve trojke za vođstvo od 10:6. Raspoloženom Amerikancu pridružio se i Nikola Kalinić sa 4 vezana poena i Zvezda je posle boljeg starta gostiju, naprvila seriju od 14:0.

Finiš prve deonice pripao je Nikoli Kaliniću koji je zabeležio sedam poena i Zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 21:8.

I druga četvrtina je počela bolje za Atinjane serijom od 6:0, smanjili su zaostatak, ali je brzo usledio novi odgovor domaćina i u 19. minutu trojkama Simonovića i Dobrtića i poenima Mitrovića stekla se najveća prednost 39:20 koja je smanjena u samom finišu na 39:26.

Uz mnogo izgubljenih lopti i slab procenat šuta, Panatinaikos nije mogao da ugrozi prednost izabranika Dejana Radonjića koja je u drugom poluvremenu narasla na plus 35 (78:43).

sastavi

Crvena zvezda: Volters 18, Uskoković 2, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 4, Kalinić 10, Dobrić 8, Holins 11, Simonović 5, Kuzmić 7 (8 skokova).

Panatinaikos: Peri 5, Mejkon 15, Papajanis 8, Papapetru 6, Vajt 2, Flojd 2, Sent Ros 10.