Desetkovana Zvezda nemoćna: Ubedljiv poraz crveno-belih protiv Baskonije

16/11/2021

-

22:11

Nikola Ivanović - Copyright MN Press

U 10. kolu Evrolige Zvezda je ubedljivo poražena na gostovanju Baskoniji rezultatom 93:74 (25:22, 30:10, 13:21, 25:21).

Razlog slabijeg  izdanja leži i u činjenici da je Zvezda u Vitoriju stigla bez povređenih Mitrovića i Voltersa, a u prvoj četvrtini, posle jednog doskoka, zbog bolova u kolenu teren je napustio i Nikola Kalinić i nije se vraćao u igru.

Holis je sa zvukom sirene na kraju prve četvrtine pogodio trojku i smanjio na tri poenan zaostaka  - 25:22, međutim, u narednih deset minuta igra crveno-bleih se raspala.

Domaćin je napravio seriju od 12:0 na startu te deonice i potom  uvećavao vođstvo. Deset minuta za zaborav košarkaša Zvezde, postigli su samo deset koševa i na domor otišli sa 23 poena zaostatka koje nisu mogli u nastavku da nadoknade.

Crvena zvezda: Uskoković 3, Davidovac 2, Lazić 2, Dobrić 11, Holins 11, Ivanović 21, Marković 2, Kuzmić 10, Cirbes 12.