Oslabljena Zvezda gost Reala u Evroligi: Prilika za razigravanje Stefana Markovića

18/11/2021

-

11:35

Stefan Marković - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde igraju u Madridu protiv Reala (20.45) meč 11. kola Evrolige.

Da se ne ponovi Baskonija (74:93), da se niko više ne povredi a da se razigravaju neki igrači sa manjom minutažom i pre svih Stefan Marković. To je cilj trenera košarkaša Crvene zvezde u večerašnjem meču protiv Reala u kome je domaćin apsolutni favorit.

Bez Nejta Voltersa, Nikole Kalinića, Luke Mitrovića, trojice ponajboljih igrača od starta sezone, crveno-beli su zaista autsajderi u duelu, ali svi se sećaju poslednjeg duela u Madridu 18. januara 2021. godine kada je srpska ekipa senzacionalno pobedila 79:77 iako je igrala bez košgetera Džordana Lojda.

"Situacija je takva da, iako su u pitanju lakše povrede Voltersa i Kalinića, ne želimo da ulazimo u bilo kakav rizik u pogledu pogoršanja tih povreda, bez obzira na činjenicu što nas očekuje meč sa Realom. Tim iz Madrida igra sjajno i jedan su od kandidata za najviši plasman i osvajanje Evrolige. Bez obzira na izostanak igrača i veliki kvalitet protivnika želimo da damo naš maksimum i vidimo koliko možemo u ovom trenutku", poručio je Radonjić.

Stefan Marković je debitovao za crveno-bele protiv Partizana, protiv baskonije je odigrao 18 minuta i polako hvata zalet. Sigurno će mu prijati veća minutaža koja mu svakako sleduje večeras, baš kao i Nikoli Ivanoviću i Majku Cirbesu.

Real ima skor 7:4 protiv Crvene zvezde u Evroligi, poslednja dva trijumfa crveno-beli su ostvarili baš na tlu  glavnog grada Španije 2017. i pomenute 2021. godine. Madriđani imaju skor 8:2, Zvezda 4:6 u ovoj sezoni.