Radonjić nakon Uniksa: Loše smo igrali, bili smo mekani u odbrani

26/11/2021

-

22:08

Radonjić nakon Uniksa: Loše smo igrali, bili smo mekani u odbrani - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Uniksa sa 98:78 (26:16, 21:23, 29:18, 22:21) u okviru 12. kola Evrolige.

Trener crveno-belih, Dejan Radonjić, istakao je da je gostujuća ekipa zasluženo trijumfovala:

''Čestitam Uniksu na pobedi. Igrali su dobro. Kao što sam rekao na poluvremenu. Zaslužili su da pobede, bili su bolji od nas. Bili smo meki u odbrani, odigrali smo jako loše. Kontrolisali su sve na terenu. Igrali su zaista dobru odbranu'', rekao je Radonjić i dodao.

''Uniks je u sjajnoj formi. Imaju kvalitet, a i forma je na njihovoj strani. Pokazali su prošle nedelje da imaju pravo da budu optimisti. Odigrali su jedan sjajan meč od početka. Znalački su iskoristili svoje prednosti koje nismo uspevali da iskontrolišemo. Treba da gledamo naše greške, još jednom mora da se ponovi da su igrali sjajno''.

Potom je rekao da je njegov tim imao šansu da se vrati u meč, ali je nije iskoristio:

''Imali smo momenat u drugoj četvrtini kada smo mogli da priđemo, nismo uspevali. Oni su podigli tu razliku, i što je značajno otvorili su i drugo poluvreme kvalitetno u napadu. To im je dalo samopouzdanje da mogu da kontrolišu igru''.

Za kraj, upitan je o zdravstvenom stranju Nikole Kalinića, koji je zadobio povredu tokom meča:

''Videćemo još, prerano je sada govoriti o tome''.