Šarlot nemoćan u Viskonsinu: Janis pogodio za pobedu Milvokija

02/12/2021

-

12:05 >> 12:06

Janis Adetokumbo - Copyright AP Photo/Morry Gash

Košarkaši Milvokija savladali su Šarlot kod kuće 127:125, a pobedu šampionu doneo je Janis Adetokumbo dve sekunde pred kraj susreta.

Posle ubedljive prve četvrtine, koju je domaćin dobio 41:25, usledila je odlična reakcija gostujućih košarkaša.

Hornetsi su sledeću deonicu završili sa +7, da bi pred odlazak u odlučujuću četvrtinu anulirali prednost rivala.

Blistali su Adetokumbo i Lamelo Bol sa druge strane, koji je trojkom na 8.6 sekundi pre kraja pogodio za 125:125.

Usledila je akcija šampiona, a osmi uzastopni trijumf Baksa doneo je dvostruki MVP lige, koji se prošetao kroz reket Hornetsa i položio loptu koš.

Gosti iz Severne Karoline su uz zvuk sirene pokušali da prekinu slavlje u Viskonsinu, ali je lopta Bridžisa izašla iz obruča.

Adetokumbo je pružio fenomenalnu partiju sa 40 poena, 12 skokova i devet asistencija, dok je na drugoj strani blistao Lamelo Bol sa 36 poena i devet uspešnih dodavanja.

Hornetsi su upisali treći uzastopni poraz i šansu da poprave utisak imaće protiv Atlante u narednom kolu.

Sa druge strane Milvoki je uhvatio zalet i vezao osmu pobedu u nizu i sledeći duel će odigrati protiv Toronta.