Bruklin slavio u Teksasu: Dalas prokockao 17 poena prednosti

-

09:50

Bruklin slavio u Teksasu: Dalas prokockao 17 poena prednosti - Copyright AP Photo/Tony Gutierrez

Košarkaši Bruklina savladali su Dalas u gostima rezultatom 102:99.

Dalas je nastavio lošu seriju rezultata i upisao osmi poraz u poslednjih deset utakmica.

Izabranici Džejsona Kida su bili bolji u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa 12 poena prednosti. Kako je vreme odmicalo, slika na terenu je počela da se menja, gosti su podigli nivo igre i zahvaljujući Durentu i Hardenu u poslednjoj četvrtini su preokrenuli rezultat i upisali 17. pobedu u sezoni.

Dalas je prokockao 17 poena razlike i četvrtu deonicu izgubio rezultatom 27:13. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Durent sa 24 poena, od kojih je 11 ubacio u poslednjoj četvrtini. Pratio ga je Harden, kome je falio skok za tripl-dabl (23p, 9sk, 12 as).

Najraspoloženiji u Maveriksima je bio Dončić sa 28 poena, Porzingis je dodao 17, dok je Fajni-Smit upisao 15 poena.