Maestralni Nikola Jokić: Greg Popovič ga hvalio, a on razneo njegov San Antonio

12/12/2021

-

08:01

Jokić - Copyright AP Photo/Darren Abate

Nikola Jokić odigrao je novu briljatnu partiju, sa 35 poena, 17 skokova i osam asistencija doneo je Denveru pobedu nad San Antoniom 127:112Trener San Antonija, čuveni Greg Popovič pohvalio je prekjuče Nikolu Jokića da je "neverovatan igrač, svemoguć i da ga podseća na Lerija Birda", ali se noćas sigurno stalno prisećao šta je rekao jer ga je srpski as u to uveravao 35 minuta na parketu. U porazu od pre dva dana Denver i Jokić su izvukli pouke, a posebno MVP NBA od prošle sezone koji je zatrpao koš "mamuza", završio je utakmicu sa 35 poena (23/15 iz igre, 6/4 za tri), 17 skokova, osam asistencija, dve blokade i jednom ukradenom loptom uz pet izgubljenih za pomenutih 35 minuta.

Sem u prvoj četvrtini, sve ostale su pripale gostima iz Denvera. Imali su dve duge serije koševa koje je predvodio Nikola, stizali su i do prednosti od 30 poena. Jokić je za razliku od pre dva dana imao jaku podršku saigrača,  Markus Hauard je postigao 21 poen, Monte Moris 19, a Hiland i Gordon su dodali po 16 koševa. Kod San Antonija je Loni Voker ubacio 16.

Srpski košarkaš je prekinuo niz od tri uzastopna tripl-dabla, ali je i ovaj mečl poseban jer je 474. za Denver u karijeri. Pretekao je Feta Lejvera na 12. mestu klupskle liste po broju odigranih mečeva.

Nemanja Bjelica postigao je tri poena, uz tri skoka i asistenciju za 13 minuta u porazu Golden Stejta portiv Filadelfije 93:102. As Golden Stejta Stef Kari je imao šuterski fijasko (14/3 trojke), zabeležio je samo 18 poena, efikasniji od njega bili su Pol (23) i Vigins (20). Filadelfiju je predvodio sjajni Džoel Embid sa 26 poena i devet skokova.