17/12/2021

-

22:49

Nikola Kalinić u duelu sa košarkašima Bajern Minhena - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Bajern Minhen rezultatom 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11), u 16. kolu Evrolige.

Zvezda je ostvarila sedmu pobedu ove sezone u Evroligi i približila se gornjem delu tabele.

U dvorani "Aleksandar Nikolić" viđena je velika borba i maestralna pobeda Crvene zvezde.

Najbolji pojedinac u srpskom timu bio je Nikola Kalinić sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Bajernu nije pomogla odlična partija srpskog košarkaša Vladimira Lučića, koji je dao 21 poen.

Utakmica je bila neizvesna tokom većeg dela. Bajern je u drugoj četvrtini imala sedam poena zaostatka, ali je to brzo rešila.

Zvezda nije bila u dobroj poziciji na početku poslednje deonice, kada je Bajern imao četiri poena prednosti.

Tada su se "probudili" crveno-beli i nešto više od pet minuta pre kraja poveli sa šest poena, trojkom Branka Lazića iz kontranapada.

Tada je Zvezda sjajno igrala odbranu i na kraju došla do plus osam, razlike koju Bajern nije mogao da nadoknadi.

Nije bilo lako košarkašima Zvezde na kraju, pošto je Jaramaz pogodio trojku i tri sekunde pre kraja približio Bajern na tri poena. Ipak, u poslednjem napadu crveno-beli su uspeli da potroše vreme i gosti nisu imali prilike da šutnu za produžetak.