29/12/2021

-

09:02

Jokić ponovo odličan, Denver srušio Golden Stejt - Copyright Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Denver je kao gost pobedio Golden Stejt rezultatom 89:86 i tako vezao dva trijumfa.

Utakmica je bila uzbudljiva, a Nikola Jokić fantastičan.

Srpski košarka, MVP iz prošle sezone, dao je 22 poena, imao 18 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte za 36 minuta u igri.

Na kraju utakmice je blokirao protivnika i tako sprečio da meč ode u produžetak.

Jokića je dobro pratio Vil Barton, koji je upisao 21 poen, uz po četiri skoka i asistencija, i bio je uz Srbina jedini sa dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji u Golden Stejtu bio je Stef Kari sa 23 poena, dok je srpski košarkaš Nemanja Bjelica dao pet poena, imao osam skokova i asistenciju za 18 minuta na parketu.

Odigrano je još sedam utakmica u noći između utorka i srede, bez drugih srpskih igrača. Aleksej Pokuševski nije bio u timu Oklahome, koja je poražena od Sakramenta rezultatom 117:111.

Rezultati: Orlando - Milvoki 110:127, Majami - Vašington 119:112, Toronto - Filadelfija 109:114, Hjuston - LA Lejkers 123:132, Minesota - Njujork 88:96, Nju Orleans - Klivlend 108:104, Golden Stejt - Denver 86:89, Sakramento - Oklahoma 117:111.