29/12/2021

-

20:53

PAOK-Igokea - Copyright FIBA

Košarkaši Igokee savladali su ekipu Paoka u Atini sa 75:64 u okviru FIBA Lige šampiona i tako se plasirala u narednu fazu.

Sjajan meč je odigrala gostujuća ekipa i tako došla do veoma važne pobede.

U prvoj četvrtini domaći su bili nešto bolji slavivši sa 18:17. U drugoj deonici je takođe bilo neizvesno, ali su gosti na poluvremenu uspeli da obezbede prednost od jednog poena razlike.

Treći period bio je ključan na ovom meču gde je Igokea potpuno dominirala i napravila veliku prednost u odnosu na Paok. Naime, gosti su uspeli da postignu čak 23 poena, a da prime samo osam. Poslednja četvrtina je pripala domaćima koji su bili bolji sa 19:14, što je bilo nedovoljno da se nadoknadi ogroman zaostatak za protivnicima, pa je ubedljiva pobeda pripala gostima.

Najbolji igrač u ekipi Igokee bio je fenomenalni Dešon Stivens koji je za 27 minuta provedenih na terenu uspeo da postigne 19 poena i upiše čak devet skokova. U ekipi Paoka najefikasniji bio je Džermejn Lav sa 20 poena, tri skoka i tri asistencije.

Igokea je ovom pobedom došla do plasmana u narednu fazu gde će se sastati sa belgijskim Ostendeom.