11/01/2022

-

09:34

Portland - Copyright AP Photo/Craig Mitćelldyer

Košarkaši Portlanda savladali su na svom terenu favorizovani Bruklin rezultatom 114:108 i tako upisali 16. ovosezonski trijumf u NBA ligi.

Blejzersi su na ovom meču igrali bez trojice članova prve petorke - Dejmijana Lilarda, Si Džej Mekaluma i Normana Pauela, dok su gosti iz predgrađa Njujorka nastupali bez Džejmsa Hardena.

Drugoplasirani tim Istoka je na poluvremenu imao prednost od sedam poena (62:55), ali je domaćin čvrstom igrom u odbrani i odličnim šutem sa distance (15/38), uspeo da anulira vođstvo rivala i u poslednjoj četvrtini preokrene rezultat u svoju korist.

Najefikasniji na utakmici bio je Kevi Durent sa 28 poena, Kajri Irving je odigrao svoj drugi meč ove sezone i postigao 22.

U pobedničkom taboru istakli su se Simons sa 23 poena, Kovington sa 21. i Meklmor, koji je zabeležio poen manje.

Ovo je bio peti poraz Bruklina u poslednjih sedam utakmica i šansu da poprave utisak imaće u narednom kolu protiv najboljeg na Istoku i glavnog konkurenta - Čikago.

Portland ne blista ove sezone, nalazi se na 10. poziciji Zapada i do kraja sezone će se najverovatnije boriti za mesto u plej-inu.