Memfis porazom protiv Dalasa prekinuo niz od 11 uzastopnih pobeda

15/01/2022

-

12:27

Luka Dončić - Copyright AP Photo/Brandon Dill

Košarkaši Memfisa prekinuli su niz od 11 uzastopnih pobeda, pošto su na svom terenu izgubili od Dalasa rezultatom 112:85.

Domaćin je igrao bolje u prvom poluvremenu i na odmor otišao sa blagom prednošću od pet poena (55:50), da bi u nastavku susreta, gosti iz Teksasa preokrenuli tok utakmice i ostvarili 23. pobedu u sezoni.

Treća četvrtina je bila ključna za Maverikse, koji su, nošeni Dončićem, Krisom i Finijem-Smitom, slomili otpor rivala i deonicu dobili sa 34:18. Talentovana ekipa Grizlisa nije imala odgovor na timsku igru protivnika, koji je utakmicu u Memfisu završio sa 30 uspešnih dodavanja.

Sredinom poslednje deonice, izabranici Tejlora Dženkinsa, kapitulirali su pred gostima, nisu postigli nijedan poen za šest minuta, dok je Dalas serijom 17:0 definitivno rešio pitanje pobednika.

Srpski centar Boban Marjanović, nije ulazio u igru.

Sastav:

Dalas: Dončić 27 (12 sk i 10 as), Hardavej 16, Kris 15, Branson 15, Pauel 13, Fini-Smit 13, Bulok 10, Kleber 3.

Memfis: Morant 19 (8 as), Bejn 16, Anderson 12, Klark 9, Džekson 8, Vilijams 7, Adams 6, Kalver 4, Melton 2, Tilman 2.

Memfis je treći na Zapadu sa učinkom 30-15, dok su puleni Džejsona Kida na petoj poziciji iste konferencije sa skorom 23-19.