15/01/2022

-

20:51 >> 21:13

MN Press - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Studentskog Centra u gostima sa 93:83 (22:24, 19:19, 20:24, 32:16) u okviru 16. kola AdmiralBet ABA lige.

Domaći su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini slavili sa 24:22. U drugoj deonici su crno-beli uhvatili ritam i period završili sa 19:19, te je zaostatak na poluvremenu bio dva poena.

Treći period je takođe pripao domaćima koji su uspeli da postignu 24, a prime 22 poena i tako prednost popeli na plus šest pred završnicu.Četvrta četvrtina bila je ključna za crno-bele koji su je iskoristili na najbolji mogući način. Izabranici Željka Obradovića su potpuno slomili protivnika koji je vodio tokom cele utakmice i tako došli do velikog preokreta.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Kevin Panter koji je uspeo da postigne 17 poena, zabeleži tri skoka i upiše četiri asistencije. Najučinkovitiji u domaćem timu bio je Kenan Kamenjaš sa 20 postignutih poena i čak 12 skokova.

U narednom kolu ekipa Partizana dočekuje Megu 20. januara, dok će Studentski Centar ugostiti Split 24. januara.

Studentski Centar: Edvards 18, Kamenjaš 20, Slavković 13, Megi 10, Pavlićević 10, Baćović 4, Starovlah 2, Ivanović 2, Hadžibegović 2, Ilić 2, Vujisić, Bujukčangaz

Partizan: Panter 17, Mur 15, Lesor 12, Avramović 14, Glas 9, Ledej 12, Madar 5, Trifunović 3, Koprivica 2, Smailagić 4