Krka nemoćna protiv Partizana: Crno-beli slavili u Novom Mestu

28/01/2022

-

18:55

KK Partizan - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana savladali su Krku u gostima 79:63 (23:11, 16:19, 17:10, 23:23) u 18. kolu AdmiralBet ABA lige.

Crno-beli su od početka uspostavili kontrolu nad utakmicom i pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo.

Nakon prve četvrtine, gosti iz Beograda vodili su 23:11, da bi na odmor otišli sa devet poena prednosti - 39:30.

Slika na terenu u drugom poluvremenu je bila identična kao u prvom. Partizan je čvrstom odbranom i dobrom realizacijom u napadu, povećao vođstvo u odnosu na rivala i pred početak poslednje četvrtine poveo sa maksimalnih +16.

Krka je u nastavku pokušala da pripreti daleko kvalitetnijoj ekipi Željka Obradovića, ali bezuspešno. Koliko nisu imali rešenja u napadu, dovoljno govori podatak da su tokom čitave utakmice šutirali 5/19 za dva, pa su uglavnom poene tražili sa distance (14/35) ili sa linije penala 11/15.

Treba napomenuti odličnu rolu Koprivice, koji je gospodario u reketu slovečankog tima i na kraju, sa 15 poena bio najefikasniji u taboru Beograđana.

Na drugoj strani, Stipčević je takođe postigao 15 poena, dok je Tomas zabeležio dva manje.

Partizan je upisao 14. pobedu u regionalnom takmičenju, dok je Krka zabeležila 10. uzastopni, a ukupno 13. poraz u ligi.