Zvezda prokockala veliku prednost i doživela poraz od Monaka

03/02/2022

-

20:44

Crvena zvezda - Copyright MN Press

U 25. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde su u dvorani "Aleksandar Nikolić" poraženi  od Monaka rezultatom 80:91  (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)

Po ko zna koji put se desilo da izabranici Dejana Radonjića steknu ubedljivu prednost, a da na kraju  uđu u neizvesnu završnicu i ostanu bez bodova.
Ovaj put prednost Zvezde iznosila je 20 poena razlike u 16. minutu (45:25), a preciznim šutevima za tri poena Holinsa (tri puta), Vajta, Kalinića (2), Lazića i Ivanovića, izgledalo je da gostima nema spasa.
Do preokreta je ipak došlo, i u poslednju četvrtinu se ušlo rezultatom 64:64. Što se više bližio kraj meča crveno-beli su gubili na samopouzdanju, a preciznim šutevima Džejmsa i Motijejunasa  iza linije 6,75 odlepili su se na plus 5 (73:68). Za to vreme domaćin je pravio greške u napadu i Francuzi su sigurno priveli utakmicu kraju.

Crvena zvezda: Volters 4, Mitrović , Lazić 7, Marković, Kalinić 7, Dobrić 13, Holins 19, Ivanović 15, Vajt 6, Kuzmić 7, Cirbes 2.