Novi tripl-dabl Jokića: Denver nadigrao Bruklin

07/02/2022

-

00:06

Novi tripl-dabl Jokića: Denver nadigrao Bruklin - Copyright AP Photo/David Zalubowski, File

Košarkaši Denvera savladali su Bruklin kod kuće 124:104 (39:40, 37:35, 31:16, 17:13), uz još jednu odličnu partiju Nikole Jokića, koji je upisao 14. tripl-dabl u sezoni.

Srpski centar zabeležio je 27 poena (12/15 iz igre) uz 11 skokova i deset asistencija.

Prvo poluvreme donelo nam je izuzetno efikasnu igru obe ekipe. Odbrana kao da nije postojala. Netsi su se uglavnom oslanjali na šut sa distance (11 trojki), dok su Nagetsi, preko Jokića, mahom poentirali iz reketa.

Domaćin je imao poen prednosti pred odlazak na odmor (76:75), a odličnu rolu u gostujućem timu imali su Grifin i Irving, koji su do poluvremena postigli po 19 poena.

Međutim, u trećoj četvrtini Denver je podigao tempo i serijom 19-3, stekao 18 poena prednosti (98:80), dok su gosti ostali bez gasa. Grifin se do kraja utakmice nije upisivao u strelce, a Irving nije mogao sam.

Netsi su zabeležili osmi poraz u nizu i šansu da poprave utisak imaće protiv Bostona u narednom kolu, dok je Denver nakon tri izgubljene utakmice zabeležio važnu pobedu pred duel sa Niksima.

Denver: Jokić 27, Barton 21, Gordon 17, Moris 12, Grin 12, Forbs 11, Zinađi 10, Hajland 6, Kazins 5, Kampaco 3.

Bruklin: Irving 27 (11as), Tomas 20, Grifin 19, Mils 14, Braun 10, Džonson 5, Šarp 4, Bembri 3, Edvards 2.