27/02/2022

-

22:56

Crvena zvezda - Fenerbahče - Copyright MN Press

U odloženoj utakmici 19. kola Evrolige, Crvena zvezda je u dvorani "Aleksandar Nikolić" dočekala Fenerbnahče i slavila rezultatom 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9).

Na dva minuta pre kraja Nikola Kalinić je pogodio koš iz teške situacije i doneo vođstvo 70:69. Na drugoj strani neprecizan je bio Nando De Kolo. Pod košem gostiju se potom za loptu izborio Kalinić, iznudio faul i realizovao slobodna bacanja za 72:69. Mitrović je promašio u kontri, a Davidovac sjajnom blokadom  približio Zvezdu trijumfu na 30 sekundi pre kraja.

Crveno beli su bolje otvorili meč, poveli sa 10:2, njihova prednost u prvom poluvremnu se topila na 17:16 i uvećavala do deset koševa viška (31:21, 15. minut).

Na početku drugog dela Devin Buker je pogodio i prvi put na utakmici doneo gostima vođstvo (49:48), jurila je Zvezda zaostatak tokom treće deonice ali su je Nando De Kolo trojkom i potom Bartel i Polonara sačuvali (60:59).

Četvrtu četvrtinu Zvezda je polčela serijom 6:0, gosti su se nisu predavali, ali su ipak položili oružje u dramatičnom finišu.
Crvena zvezda: Volters 5, Davidovac 9, Mitrović 9, Lazić 7, Kalinić 11, Dobrić 9, Holins 4, Ivanović 7, Marković 3, Vajt 2, Kuzmić 8.
Fenerbahče: Hazer 4, Akpinar 4, De Kolo 3, Pjer 11, Bartel 15, Gudurić 14, Flojd 1, Buker 11, Polonara 6.