Kraj crne serije: Hjuston slavio nakon 12 poraza

07/03/2022

-

10:12

Kraj crne serije: Hjuston slavio nakon 12 poraza - Copyright Tanjug/AP Photo/David J. Phillip

Košarkaši Hjustona prekinuli su niz od 12. utakmica bez pobede, trijumfom nad Memfisom kod kuće 123:112 (27:34, 25:28, 40:30, 31:20).

Gosti iz Tenesija odigrali su dobro prvo poluvreme, posle kog su poveli 62:52, da bi u nastavku utakmice prepustili inicijativu domaćinu.

Hjuston je u drugom delu igre odigrao čvršće u odbrani i zahvaljujući boljem šutu za tri poena (13/5) uspeo da slomi otpor Memfisa, koji je na pet minuta do kraja, posle poena Klarka, ipak uspeo da priđe na poen zaostatka (108:107), ali ne i da izbegne 22. poraz u sezoni.

Ekipu iz Tejsasa predvodili su Porter sa 29 poena i Vud koji je upisao jedan manje, dok se na drugoj strani istakao Bejn sa 28 poena.