11/03/2022

-

09:11

Voriorsi zaustavili Nagetse, Jokić standardno odličan - Copyright Tanjug/AP/David Zalubowski

Kosarkaši Denvera poraženi su protekle noći u NBA ligi na svom terenu u meču sa Golden Stejtom. Rezultat je bio 113:102.

Ponovo je odličan bio srpski košarkaš Nikola Jokić, kome je nedostajala samo jedna asistencija za novi tripl-dabl ove sezone.

Jokić je dao 23 poena, imao 12 skokova i devet asistencija, za 32 minuta koliko je proveo na terenu.

Ponovo je bio najbolji pojedinac u svom timu. Njegov saigrač Monte Moris postigao je 19 poena.

Kod Golden stejta najbolji je bio Stef Kari sa 34 poena, Džordan Pul je postigao 21, a Klej Tomson 18.

Nemanja Bjelica za 20 minuta nije postigao koš za goste, a imao je dva skoka i tri asistencije.

Denver sada ima skor od 40 pobeda i 27 poraza, dok je Goden stejt zabeležio 45 pobeda i 22 poraza.

Zanimljivo je bilo u Filadelfiji, gde je Džejms Harden dočekao svoj bivši klub Bruklin.

Međutim, Harden i Filadelfija nisu imali sreće. Bruklin ih je deklasirao rezultatom 129:100.

Kevin Durent sa 25, Set Kari sa 24 i Kajri Irving sa 22 poena bili su nepremostiva prepreka.

Harden je na kraju meč završio sa 11 poena, šest skokova i pet asistencija, uz neverovatno loš procenat šuta iz igre - tri od 17.

Ništa bolji nije bio ni kandidat za MVP nagradu Džoel Embid. Dao je 27 poena i imao 12 skokova. Ali, šutirao je pet od 17 iz igre, a više od pola poena postigao sa linije slobodnih bacanja.