Partizan ubedljiv u Poljskoj: Crno-beli savladali Šlonsk sa 22 poena razlike

22/03/2022

-

20:32 >> 20:38

Partizan ubedljiv u Poljskoj: Crno-beli savladali Šlonsk sa 22 poena razlike - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su na gostovanju ekipi Šlonska slavili sa 93:71 (29:14, 21:17, 14:22, 29:18)  u okviru 16. kola Evrokupa. Ovom pobedom je beogradski tim obezbedio minimum drugo mestu u plej-ofu.

Crno-beli su u prvoj četvrtini već nagovestili da je večerašnji duel njihov, s obzirom na to da su u prvih deset minuta uspeli da postignu 29, a prime samo 14 poena.

U drugoj četvrtini su izabranici Željka Obradovića nastavili u istom ritmu i bili bolji sa 21:17, te na pauzu otišli sa prednošću od 19 poena u odnosu na protivnika.

Domaćin je ipak u nastavku našao pravi ritam i bio bolji u trećoj deonici sa 22:14, te su u poslednji period ušli sa 11 poena zaostatka u odnosu na goste.

Partizan je u poslednjih deset minuta pokazao da je znatno bolji tim, što je rezultat i pokazao. Crno-beli su u završnici potpuno nadigrali i slomili protivnika, te već pet minuta pre kraja otklonili sve dileme oko pobednika susreta.

Najbolji igrač na meču bio je Jan Madar sa 15 postignutih poena, četiri skoka i jednom asistencijom. Odma za njim bio je Kevin Panter sa istim brojem poena, dva skoka i asistencijom. U redovima domaćih najefikasniji je bio Jakub Karolak sa 14 postignutih poena.

Partizan u poslednjem kolu gostuje Trentu, a do prve pozicije u grupi mogu samo ukoliko Huventud izgubi oba meča, od Metropolitana u Parizu i od Andore u Badaloni.

Sastavi:

Šlonsk: Karolak 14, Trajs 13, Kanter 12, Džastis 8, Kolenda 7, Tomčak 6, Dzijeva 5, D. Trajs 2, Gabinski 1, Vojčik

Partizan: Panter 15, Ledej 14, Madar 12, Avramović 11, Koprivica 8, Lesor 8, Smailagić 6, Vukčević 5, Zagorac 3, Mur 3, Glas 2, Trifunović