Finiks slavio u Denveru: Jokić odličan, Buker još bolji

25/03/2022

-

09:06

Nikola Jokić - Copyright AP Photo/David Zalubowski, File

Košarkaši Denvera poraženi su kod kuće u duelu sa rezultatski najboljom ekipom NBA lige, Finiks Sansima, sa 140:130, a Nikola Jokić je pružio dobru partiju.

Denver je posustao u poslednjoj četvrtini, a Jokić je za 32 minuta na parketu postigao 28 koševa, uz po šest skokova i asistencija, i izvanredan šut iz igre, jer je pogodio devet puta iz 10 pokušaja.

Srpski košarkaš imao je dobru podršku Holanda sa 23, Gordona sa 21 i Bartona sa 17 poena, ali to nije bilo dovoljno da u finišu zaustave razigrane goste.

Kod Finiksa je briljirao Devin Buker sa 49 koševa i 10 asistencija. Pratili su ga Bridžis sa 22 i Kris Pol sa 17 poena, uz 13 asistencija.

Danver je i dalje šesti u Zapadnoj konferenciji sa 43 pobede i 31 porazom, dok je Finiks vodeći sa 60 pobeda i samo 14 poraza.