Poraz crveno-belih u Berlinu: Alba udaljila Zvezdu od top 8

25/03/2022

-

22:02

Poraz crveno-belih u Berlinu: Alba udaljila Zvezdu od top 8 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su na gostujućem terenu poraženi od ekipe Albe u Berlinu sa 74:70 (24:15, 13:20, 21:22, 16:13 ) u okviru 32 kola Evrolige.

Nisu crveno-beli otvorili meč kako su želeli, s obzirom na to da je Alba u prvoj četvrtini bila bolj sa 24:15. Ipak, u drugoj deonici su izabranici Dejana Radonjića našli pravi ritam i do poluvremena smanjili na samo dva poena zaostatka u odnosu na protivnika.

Treći period je bio veoma neizvestan, ali je Zvezda bila bolja za jedan poen. Nejt Volters je preuzimao inicijativu, dok su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić trojkama gurali ekipu napred.

U poslednjoj četvrtini je domaći tim bio organizovaniji i konkretniji, za razliku od gostiju koji nisu mogli da nađu prava rešenja u napadu, ali ni u odbrani.

Igrač utakmice bio je Maodo Lo koji je postigao 22 poena, zabeležio četiri skoka i upisao četiri asistencije. U redovima Crvene zvezde najefikansiji je bio Nejt Volters sa 18 poena, jednim skokom i pet asistencija.

U narednom kolu crveno-beli gostuju ekipi Bajerna u Minhenu 1. aprila.

Alba: Lo 22, Smit 17 , Sikma 11, Koumađe 7, Zusman 7, Matišek 2, Da Silva 2, Nikić , Delou , Lamers

Crvena zvezda: Volter 16, Kalinić 13, Dobrić 12, Davidovac 8, Mitrović 5, Vajt 4, Marković 3, Kuzmić 2, Ivanović 2, Lazarević