28/03/2022

-

19:35 >> 19:41

Nikola Topić - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su na svom terenu savladali ekipu Krke sa 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18) u okviru 24. kola AdmiralBet ABA lige.

Crveno-beli su dobro otvorili meč i u prvoj četvrtini došli do prednosti od tri poena u odnosu na protivnika. Može se reći da je druga deonica bila presudna u ovom meču, s obzirom na to da je domaći tim postigao čak 27, a primio samo devet poena, te na poluvremenu imao prednost od 21 poena.

Izabranici Dejana Radonjića su dominirali, a šansu je dobio i mladi Nikola Topić, sin Milenka Topića. Tek minut po ulasku u igru šesnaestogodišnji košarkaš je uspeo da dođe do prvih seniorskih poena.

U drugom poluvremenu je nastavljeno u istom ritmu, a mladi Topić je ubeležio sjajnu asistenciju. Debitant je početkom treće deonice sjajno uposlio Ognjena Kuzmića koji je fintom šuta izbacio protivničkog igrača i tako oslobodio sebi prostor za lako zakucavanje.

U četvrtoj četvrtini su domaći mirno čuvali pozamašnu prednost ne dozvolivši protivniku da se približi i uđe u neizvesnu završnicu.

Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš Krke, Rok Stipčević koji je uspeo da postigne 17 poena, ubeželi dva skoka i upiše tri asistencije. U redovima domaćih najraspoloženiji su bili Kuzmić i Nejt Volters sa po devet postignutih poena.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu FMP-a 8. aprila, dok će Krka ugostiti Budućnost drugog aprila.

Crvena zvezda: Kuzmić 9, Volters 9, Lazarević 8, Ivanović 8, Mitrović 7, Vajt 8, Kalinić 6, Simonović 6, Dobrić7 , Topić4 , Marković 2, Davidovac 2

Krka: Stipčević 17, Škedelj 7, Macura 6, M. Lapornik 5, Tomas 5, L. Lapornik 5, Stavrov 5, Kosi, Stergar 3, Stipančev 3