Zvezda ne može u Top 8, ubedljiv poraz crveno-belih u Minhenu

01/04/2022

-

22:22

Avgustin Rubit - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na gostovanju Bajernu u Minhenu sa 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14) u okviru 33. kola Evrolige i tako izgubili svaku šansu za ulazak u top 8.

Crveno-beli su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini bili uspešniji sa 18:15. Ipak, u drugoj deonici su domaći uhvatili pravi ritam i do poluvremena došli do prednosti od devet poena u odnosu na protivnika.

U drugo poluvreme su Bavarci takođe ušli konkretnije i pred poslednji period došli do vođstva od čak dvadeset poena.

U poslednjoj deonici je sve bilo jasno, Bajern je mirno čuvao prednost i nije dozvoljavao Zvezdi ni da se na momenat približi.

Najbolji igrač na meču bio je Agustin Rubit sa 22 postignutih poena i pet skoka. U redovima Crvene zvezde najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 12 postignutih poena, četiri skoka i jednom asistencijom.

U narednom kolu crveno-beli gostuju ekipi Žalgirisa 3. aprila.

Bajern Mihnen: Rubit 22, Tomas 16, Jaramaz 12, Sisko 8, Hilijar 9, Hanter 6, Lučić 5, Džordž 4, Dedović, Radošević, Obst

Crvena zvezda: Kalinić 12, Kuzmić 8, Dobrić 8, Volters 7, Ivanović 7, Lazarević 4, Mitrović, Davidovac, Marković, Vajt