Zvezda ispustila pobedu protiv Žalgirisa: Crveno-beli pali u završnici

03/04/2022

-

20:07

Zvezda ispustila pobedu protiv Žalgirisa: Crveno-beli pali u završnici - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju ekipi Žalgirisa rezultatom 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10) u okviru 21. kola Evrolige.

Domaći su dobro otvorili meč i u prvoj četvrtini bili bolji sa 23:14. Druga deonica takođe je pripala Žalgirisu rezultatom 22:18, te je letonski tim na poluvremenu imao 13 poena prednosti.

Ipak, u trećem periodu Crvena zvezda je uspela da potpuno vrati u igru. Izabranici Dejana Radonjića su uspeli da postignu čak 35, a prime samo 15 poena, te da u poslednju četvrtinu uđu sa čak sedam poena prednosti.

Potom su imali gosti prednost od pet poena razlike, ali je na deset sekundi pre kraja smanjena na samo dva. Crveno-beli su imali napad, ali su ga prokockali te je Žalgiris stigao do izjednačenja.

U produžetku su domaći bili daleko bolji, što su iskoristili i došli do trijumfa.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Ognjen Dobrić koji je postigao 21 poene, upisao tri skoka i zabeležio tri asistencije. U redovima Žalgirisa najefikasniji je bio Lukas Lekavičius sa 17 poena, jednim skokom i šest asistencija.

U narednom kolu crveno-beli na svom terenu dočekuju ekipu Efesa 8. aprila.

Sastavi:

Žalgiris: Nebo 16, Lekavičius 17, Ulanovas 11, Kavano 9, Lukošiunas 6, Gifi 6, Jankunas 5, Vebster 4, Milaknis 4, Blaževič 4

Crvena zvezda: Dobrić 21, Davidovac 17, Vajt 11, Mitrović 9, Kalinić 10, Marković 8, Ivanović 5, Volters 4, Lazarević 2, Kuzmić