Alba odbranila titulu u prvenstvu Nemačke: Grejndžer rastužio Trinkijerija

13/06/2021

-

18:15

Alba odbranila titulu u prvenstvu Nemačke: Grejndžer rastužio Trinkijerija - Copyright MN Press

Košarkaši berlinske Albe pobedili su Bajern u finalnoj seriji prvenstva Nemačke rezultatom 3:1 i odbranilli titulu osvojenu prošle godine. U četvrtoj utakmici, na gostovanju u Minhenu, savladali su domaćina rezultatom  86:79 (21:9, 17:21, 20;22, 28:27).

Tim Andrea Trinkijerija loše je otvorio meč, u prvoj čevrtini je postigao samo devet i napravio zaostatak od 12 poena. Domaćin se u finišu približio Albi na minus šest poena, a u poslednjem minutu utakmice bilo je 80;79, međutim, nije imao snage za potpuni preokret.

Gosti su bili precizni sa linije slobodnih bacanja i rešili pobednika. Najzapaženiji u Albi bio je Urugvajac, Džejson Grejndžer, sa 29 poena, drugi po učinku bio je Šveđanin Marksu Erikson, strelac 15 poena.

Kod domaćina, Vejd Boldvin je bio najefikasniji sa 18 poena uz 5 asistencija i Leon Radošević koji je upisao 16. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić odigrao je skoro 34 minuta, ubacio je 7 poena, upisao 5 skokova i jednu asistenciju.