Barselona slavila u Monaku: Olimpijakos napravio brejk protiv Bajerna

27/04/2022

-

22:58

Olimijakos - Copyright MN Press

Olimpijakos je napravio brejk na gostovannju Monaku, pobedio je rezultatom 87:83 (19:23, 26:18, 26:17, 16:25) i poveo u četvrfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige sa 2:1.

Atinjani su na početku poslednje četvrtine vodili 73:58 izgledalo je da su blizu pobede, ali je domaćin napravio seriju 11:0 i smanjio na 73:69.Dve vezane trojke Parisa Lija donele su "Kneževima" vođstvo od 80:79, ali je potom isti igrač promašio šut iza linije 6,75 za novo vođstvo pa su Vezenkov, Volkap i Slukas iz slobodnih bacanja obezbedili pobedu u neizvesnom finišu.

Olimpijakos je do trijumfa vodio Kostas Slukas, postigao je 21 poen, Veneznkov je dodao 17 koševa i 9 skokova.

U timu koji sa klupe vodi Saša Obradović, Dvejn Bejkon je postigao 23 poena, dok je reprezentativac Srbije Danilo Anđušič imao skroman učinak od svega tri poena.

U drugom duelu, košarkaši Bajerna nisu uspeli da ponove sjajnu partiju iz drugog meča kada su iznenadili Barselonu na njihovom terenu. Katalonci su se revanširali Bavarcima, pobedili rezultatom 75:66 (26:17, 23:14, 10:18, 16:17) i poveli sa 2:1.

Žestoko su krenuli gosti u prvih pet minuta pogodili četiri trojke, Laprovitola dve na samom početku, potom Šanli i još jednom Laprovitola za ubedljivih 18:5.

Zaostatak na startu Bajern nije mogao da nadoknadi, a do odlaska na odmor prednost gostiju je iznosila "plus 18" (49:31).

U drugom poluvremenu Bajern je popravio igru, spustio razliku na "minus 10", ali prilike da se preokrene rezultat nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 25 poenauz 6 skokova. U redovima Bajerna srpski košarkaši su ostavili dobar utisak, Vladimir Lučič je postigao 17, a Ognjen jaramaz 13 poena.