29/04/2022

-

10:04

Kris Pol - Copyright AP Photo/Gerald Herbert

Košarkaši Finiksa plasirali su se u drugu rundu plej-ofa pošto su u šestoj utakmici na gostovanju pobedili Nju Orleans 115:109 i tako seriju okončali sa 4:2.

Pelikansi su na poluvremenu vodili 58:48, da bi gosti iz Arizone, predvođeni neverovatnim Kris Polom stigli do preokreta u poslednjoj četvrtini.

Plejmejker Sansa odigrao je utakmicu za pamćenje, postigao je 33 poena, bez promašaja iz igre 14/14! Pored odličnog košgeterskog učinka, zabeležio je i osam asistencija uz pet skokova.

Tima Montija Vilijamsa pojačao je i Devin Buker, koji se vratio na parket nakon četiri propuštene utakmice zbog povrede. Odigrao je 32 minuta i zabeležio 11 poena uz 5/12 šut iz igre.

U Pelikansima se najviše istakao Ingram sa 21 poenom i 11 asistencija, dok su po 16 postigli Džons i Mekalum.

Prošlogodišnji finalista NBA lige će se u drugom krugu sastati sa Dalasom, koji je sa 4:2 u seriji eliminisao Jutu.

Plasman u polufinale Istoka obezbedila je Filadelfija, koja je ubedljivo na gostovanju savladala Toronto 132:97.

Siksersi su slavili sa 4:2 u seriji.