Golden stejt u finalu Zapadne konferencije: Memfis pao u poslednjoj četvrtini

14/05/2022

-

09:08

Golden stejt - Copyright AP Photo/Tony Avelar

Košarkaši Golden stejta plasirali su se u finale Zapadne konferencije, pošto su sinoć na svom terenu savladali Memfis 110:96 i rezultatom 4:2, okončali seriju.

Ekipa iz San Franciska će se za veliko finale NBA lige boriti protiv pobednika duela Finiks - Dalasa, gde tek treba da se odigra sedma utakmica.

Grizlisi su i ovaj meč igrali bez svog najboljeg igrača Dža Moranta, koji je utakmicu posmatrao sa klube zbog povrede kolena.

Sve do sredine poslednje četvrtine videli smo jako neizvesnu utakmicu, da bi Vorirosi predvođeni raspoloženim Viginsom i Karijem napravili neverovatnu 21-3 serije, posle koje više nije bilo povratka za gostujući tim.

Golden stejt su predvodili "spleš braća", Klej Tompson i Stef Kari, koji su ubacili 30, odnosno 29 poena.

Odličnu rolu imao je i Drejmond Grin sa 14 poena, 15 skokova i osam asistencija.

U Memfisu istakao se Dilon Bruks sa 30 poena, dok je Dezmond Bejn ubacio pet manje.

Nemanja Bjelica će odigrati svoje prvo finale Konferencije. Srpski košarkaš je sinoć odigrao osam minuta za domaći tim, tokom kojih je zabeležio dva ofanzivna skoka.