22/05/2022

-

08:51

Boston - Majami - Copyright Tanjug/(AP Photo/Michael Dwyer)

U trećoj utakmica finala Istoka, košarkaši Majamija vratili su brejk Bostonu i poveli sa 2:1 u seriji.

Junak u trijumfu od 109:103 (39:18, 23:29, 25:25, 22:31) bio je Bem Adebajo, postigao je 31 poen, uz 10 skokova i 6 asistencija i dostojno odmenio prvu zvezdu tima Džimija Batlera koji se u prvom poluvremenu požalio na povredu kolena i nije ga bilo u nastavku.

Majami je fantastično otvorio meč, posle prve četvrtine vodio je sa 39:18, ali je domaćin stigao nadomak prekreta. Na tri minuta pre kraja Seltiksi su se približili na koš zaostatka (93:92). Vrelina se "odlepila" na 100:92 nakon trojke Maksa Strusa i poenima Adebajoa i Pi Džej Takera i uspešno privela utakmicu kraju.

U pobedničkom timu, pored Adebajoa, sjajnu rolu odigrao je Pi Džej Taker sa 17 poena i 7 skokova.

U redovima Bostona fantastična partija Džejlen Brauna koji je zabeležio 40 poena i 9 skokova i Al Horforda (20 poena, 14 skokova) nije materijalizovala prethodni trijumf Seltiksa na Floridi sa 25 koševa razlike.

Četvrti duel na programu je 24. maja, takođe u "TD Gardenu".