Češka pobedila izrael i plasirala se u osminu finala EP

08/09/2022

-

19:27

Češka - Izrael - Copyright FIBA

U borbi za plasman u nokaut fazu na Evropskom prvenstvu, košarkaši Češke su u Pragu savladali Izrael rezultatom 88:77 (26:17, 27:20, 14:25, 21:15) što im je donelo četvrto mesto u grupi D.

Najefikasniji u selekciji Češke bili su Vojteh Hruban sa 25 poena, Jan Veseli je dodao 16, dok je Tomaš Satoranski pored 14 poena zabeležio 8 skokova i 11 asistencija.

U timu Izraela Jam Madar je ubacio 16, a Tomer Ginat 15 poena, dok je deni avdija uz 12 poena, imao 8 skokova i 11 asistencija.

Bohačik, Satoranski i Hruban redom su pogađali trojke i doneli Češkoj vođstvo od 19:14 u 8. minutu meča, a u finišu prve četvrtine prednost je uvećana na 26:17.

Do kraja poluvremene domaćin je imao "plus 16". U tim momentima domaćina je služio šut iza linije 6,75, od 10 pokušaja, sedam puta su bili precizni.

U drugom poluvremenu Izraelci su se probudili, u finišu treće četvrtine Jam Madar je pogdio i smanjio na 65:61.

Na početku poslednje deonice Deni Avdija je trojkom smanjio na 67:65, Satoranski je odmah uzvratio na isti način, podigao svoj tim koji je za kratko vreme preko Veselog, Hrubana i Kriza stekao vođstvo od 80:65 i sačuvao ga do kraja.