Košarkaši Poljske eliminisali Ukrajinu u osmini finala EP

11/09/2022

-

14:08

Poljska - Ukrajina - Copyright FIBA

U osmini finala Eurobasketa košarkaši Poljske bili su bolji od Ukrajine rezultatom 94:86 (24:21, 18:24, 27:22, 25:19).

Tokom ravnopravnog meča oba tima su imali svoje blistave momente, ali je finiš pripao Poljacima. Poenima Mateuša Ponitke i Mihala Sokolovskog koji su u tim momentim tri puta bili precizni iza linije 6,75 stekli su ubedljivih 87:78 na četiri minuta pre kraja.

Ukrajinci su uspeli da se približe na 88:86, a 45 sekundi pre kraja imali su napad za izjednačenje. Nisu ga realizovali, u kontri Poljska je iznudila faul, Ej Džej Sloter realizovao dva slobodna bacanja i približio svoj tim četvrtfinalu.   ,

U finišu treće četvrtine Ukrajina je imala najubedljivih "plus 7" (59:52), tada su Poljaci poenima Đeve, Ponitke i trojkom Sokolovsklog napravili seriju od 10:0, preokrenuli na 62:59 i vratili rezultatsku klackalicu koja je trajala do samog kraja utakmice.

Najefikansiji u pobedničkom timu bili su Sloter sa 24 i Ponitka sa 22 poena. U timu Ukrajine istakao se Bobrov sa 15 i Pustovoj i Sanon sa po 13 poena.

Protivnik Poljske u četvrtfinalu biće Slovenija.