Džanan Musa doneo trijumf Realu protiv Radonjića na startu Evrolige

06/10/2022

-

22:23

Džanan Musa doneo trijumf Realu protiv Radonjića na startu Evrolige - Copyright MN Press

Real Madrid je na startu košarkaške Evrolige savladao Panatinaikos u Atini, koji vodi sa klupe Dejan Radonjić, sa 71:68 (23:22, 15:15, 16:14, 17:17).

Meč je bio egal od starta do kraja, a Real je do trijumfa stigao u poslednja tri minuta. Domaćin je preko Derika Vilijamsa stigao do prednost 65:64 na 3:10 do kraja, ali je onda Džanan Musa postigao četiri poena, Serrhio Ljulj je pogodio svoju drugu trojku i na 46 sekundi pre kraja Madriđani su stigli do prednosti od 71:65. Li Paris je trojkom na kraju samo ublažio poraz.

Kod Reala Tavareš je bio najefikasniji sa 14 poena, jedan manje postigao je Džena Musa, dek je ubacio 9, a Hezonja i Kozer po osam. U Panatinaikosu Vilijams je bio najefikasniji sa 15 poena, Li je ubacio 12, a Gudaitis 10.

Makabi je u Tel Avivu umalo prokockao trijumf protiv Žalgirisa 84:83 (30:27, 16:21, 25:17, 13:18).

Makabi je od treće četvrtine stekao prednost, na 6:30 minuta pre kraja imao velikih 11 poena prednosti posle trojke Lorenca Brauna. Međutim, gosti su serijom 6:0 brzo prepolovili prednost, a onda preko Kevariusa, Lekavičijusa i Tomasa na 1:27 do kraja došli u vođstvo 82:83.

Poitre je sa linije penala vratio prednost domaćinu, a onda su trojke promašivali Dimsa, pa Lorenco Braun. Ipak, Makabi je slavio, Kolson je bio najefikasniji sa 16 poena (6 dk), Boldvin je dodao 15, Lorenco Braun 13 (11 as), a Poitre 12. Kod Žalgirisa je Evans ubacio 17 koševa, Hejs 16, a Dimsa 13.

Fenerbahče je bio ubedljiv u Minhenu protiv Bajerrna 74:62 (21:19, 19:15, 19:12, 15:16). Itudisov tim je od starta bio odličan u odbrani, Jekiri je bio najefikasniji sa 15 poena, Nik Kalates je dodao 12 (5 as), a Marko Gudurić je za 19 minuta ubacio šest poena (3/3 za dva, 1/0 za tri), uz skok i četiri asistencije. Otelo Hanter je sa 18 poena predvodio košgeterski tim Andree Trinkijerija. Vladimir Lučić je za 30 minuta postigao dva poena (5/0 za dva, 2/2 bacanja), uz tri skoka i asietenciju, dok je Ognjen Jaramaz za 15 minuta kao i Lučić postigao dva poena (3/0 za tri, 1/0 za dva, 2/2 bacanja), uz tri skoka i dve asistencije.

Armani je kao gost slavio u Lionu 69:62 (14:23, 27:21, 15:10, 13:8). Bili Beron je ubacio 18 poena, Meli 16 kod pobednika, a De Kolo je bio najefikasniji kod domačina sa 18 poena.

Baskonija je bila četvrti gost koji je na startu odneo ceo plen, slavili su protiv Valensije 81:71 81:71 (19:21, 20:12, 20:23, 22:15). Kocar je bio raspoložen sa 21 poenom, Vanja Marinković je za 20 minuta ubacio pet poena uz asistenciju,. Kod Valensije Rivero se istakao sa 14 poena i šest skokova.