15/10/2022

-

09:04 >> 09:39

Jokić predvodio Denver do pobede nad Golden stejtom - Copyright AP Photo/Jeff Chiu)

Posle dva uzastopna poraza, košarkaši Denvera vezali su treću pobedu u nizu uoči početka nove NBA sezone. Nakon trijumfa nad Finiksom i Klipersima, sinoć je savladan Golden stejt u San Francisku 119:112 (32:18, 24:36, 42:20, 21:28).

Zbog povrede zgloba, nastup Nikole Jokića bio je pod znakom pitanja, međutim Majk Meloun mu je dao šansu, a centar Nagetsa nije razočarao. Bio je najefikasniji u svom timu sa 21 poenom, šutirao je besprekorno iz igre (7/7), a jedini promašaj imao je sa linije za slobodna bacanja (6/7).

Posle izjednačene prve četvrtine, šampion je stekao osam poena prednosti na poluvremenu (64:56), da bi Denver upravo na krilima Jokića preokrenuo rezultat u trećoj četvrini.

Srpski centar je tradicionalno razigravao saigrače i dobro se snalazio pod košem Voriorsa, gde je bez problema izašao na kraj sa Drejmondom Grinom, koji se prvi put našao u sastavu Stiva Kera, posle tuče sa Džordanom Pulom.

Prvu zvaničnu utakmicu Denver će odigrati sa Jutom.naredne nedelje u noći između srede i četvrtka. Nova NBA sezona počinje 18. oktobra, a sve utakmice najjače košarkaške lige na svetu pratite na kanalima TV Arena sport.