30/10/2022

-

09:50

Oklahoma iznenadila Dalas nakon produžetka: Ni tripl-dabl Dončića nije pomogao Maveriksima - Copyright Tanjug/AP Photo/Brandon Wade

Košarkaši Oklahome priredili su sinoć veliko iznenađenje u NBA ligi, posle pobede u gostima nad Dalasom nakon produžetka – 117:111 (27:25, 19:26, 26:20, 27:28, 18:12).

Dva najefikasnija pojedinca na utakmici bili su Luka Dončić, koji je za Maverikse postigao 31 poen uz 16 skokova I 10 asistencija I Šaj Žulijus-Aleksander koji je predvodio listu strelaca Tandera sa 38 poena.

Aleksej Pokuševski je proveo 24 minuta na parketu, tokom kojih je zabeležio četiri poena, uz isto toliko skokova I tri asistencije.

Iako je Donćić sa tripl-dablom kao po običaju bio najzapaženiji u ekipi Džejsona Kida, Slovenac je sinoć pogodio svega 35 odsto šuteva iz igre. Promašio je svih šest trojki, dok je gotovo sve poene za dva (8/17) postigao pod košem rivala.

Dalas je više od dve trećine utakmice proveo u vođstvu, najveću razliku (+16) stekao je sredinom poslednje četvrtine (97:81), a od tog trenutka usledio je sušni period Maveriksa, posle kog je Oklahoma uhvatila priključak.

Domaćin je za četiri minuta postigao svega dva poena I to preko Dončića sa penala, dok su Tanderi za to vreme napravili 18:2 seriju, a trojku za produžetak na poslednjih 16 sekundi do kraja regularnog toka postigao je Ajzea Džo, koji je večeras bio perfektan iz igre – 99:99.

Na krilima dobre igre iz poslednje četvrtine, Oklahoma je nastavila u istom ritmu I u dodatnih pet minuta. Dalas je teško dolazio do poena, dok su na drugoj strani blistali Žulijus-Aleksander I Džo, koji su se brzo raspucali u produžetku I uveli utakmicu u mirniji završetak.

Ekipa iz Teksasa je tako upisala treći poraz u sezoni I sada je na učinku 2-3, dok je Oklahoma posle šest odigranih utakmica došla do treće pobede.