Nova pobeda Zvezde u Evroligi: Virtus nemoćan u "Pioniru"

02/12/2022

-

19:58 >> 20:01

KK Crvena zvezda - Copyright MN Press

Crvena zvezda nastavila je seriju uspešnih rezultata u Evroligi! Od dolaska novog trenera Duška Ivanovića, Beograđani su neporaženi u poslednjih pet utakmica, a novi trijumf zabeležili su 11. kolu elitnog takmičenja protiv Virtusa iz Bolonje – 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19).

Ekipa sa Malog Kalemegdana je tako zabeležila petu pobedu u Evroligi, gde se trenutno nalazi na 11. mestu takmičenja, a šansu da zabeleži još veći napredak na tabeli, imaće posle “večitog derbija“ protiv Partizana, koji se igra u narednom kolu 8. decembra.

Što se tiče duela sa šampionom Evrokupa, gosti iz Bolonje parirali su Zvezdi samo u prvoj četvrtini, gde su zahvaljujući Vimsu i Belineliju uspeli da steknu dvocifrenu prednost (13:23). Međutim, nakon toga usledio je veliki pad u igri Virtusa, što su crveno-beli uspeli da iskoriste i na krilima Dobrića i Vildoze preokrenu rezultat posle prvog poluvremena – 42:41.

Kako je utakmica odmicala, do izražaja je dolazila sve bolja igra domaćeg tima, koji su visokim presingom i čvrstom odbranom anulirali napadačke moći rivala. Virtus je sve teže dolazio do svoje igre, dok su izabranici Duška Ivanovića “oslobodili ruku“ i zahvaljujući dobrim procentima šuta stekli velikih + 12 (67:55) na ulasku u poslednju četvrtinu.

Zvezda je na kraju uspela da sačuva razliku, koja je u jednom trenutku iznosila i +16 (81:64), dok je ekipa iz Bolonje upisala sedmi poraz u Evroligi ove sezone.

Valja napomenuti da je Zvezdu i ovu utakmicu fantastično služio šut iz igre. Postigli su čak 26/38 koševa za dva poena (68 odsto), a brojke ni sa distance nisu bile zanemarljive – 10/23 (43 odsto).

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena. Vildoza je pomogao sa 16, dok su centarski tandem Mitrović – Bentil postigli po 12 poena. Na drugoj strani Džaiteh je predvodio listu strelaca Virtusa sa 15 poena, dok su Miki i Manion zabeležili po 11.

Na ovoj utakmici nije bilo Miloša Teodosića, koga je Evroliga kaznila sa tri utakmice ne igranja zbog sukoba sa sudijom Damirom Javorom na meču sa Efesom.