04/12/2022

-

20:48

KK Partizan - Copyright AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana prekinuli su seriju od četiri vezana poraza. U derbiju 9. kola AdmiralBet ABA lige, u "Štark Areni" je gostovala Budućnost, a domaćin je slavio rezultatom 106:77 (25:23, 28:11, 23:17, 27:25).

Uz manje oscilacije u igri izabranici Željka Obradovića su na odmor otišli sa 19 poena prednosti (53:34) koja je za rivala bila nedostižna.

Meč su otvorili serijom 9:0 preciznim šutevima Papapetrua, Madara i Pantera. Podgoričani su tada našli rešenje i uspostavili rezultatsku ravnotežu. Ubrzo se domaćin ponovo podigao i poveo sa 22:14, da bi se Budućnost u finišu prve deonice približila na 25:23.

Drugu četvrtinu Partizan je započeo serijom 8:0, prvi put stekao i dvocifrenu prednost (35:25), sa pet vezanih poena Aleksandar Lazić je smanjio na 35:30 i to je bio poslednji odgovor Podgoričana.  Partizan je furiozno završio poluvreme, trojkama Madara (dva puta) i Anđušića za ubedljivih 53:34.

U nastavku je prednost crno-belih uvećavana, na kraju, Podgoričani su doživeli pravu katastrofu.

U timu crno-belih svih 12 igrača iz protokola su dobila šansu i upisali se u strelce.

Najefikasniji je bio Tristan Vukčević sa 15 poena, Jam Madar je dodao 14, a Uroš Trifunović 12 kao i Matijas Lesor koji je zabeležio i devet skokova.

Kod Budućnosti, Kameron Rejnolds je postigao 16, a Aleksandar Lazić 12 poena.