Denver poražen uprkos dobroj partiji Jokića: Lebron vodio Lejkerse do pobede

17/12/2022

-

08:11 >> 08:16

Denver poražen uprkos dobroj partiji Jokića: Lebron vodio Lejkerse do pobede - Copyright AP Photo/Ashley Landis

Košarkaši Denvera prekinuli su seriju od tri uzastopne pobede, pošto su u noći za nama u gostima izgubili od Lejkersa 126:108 (33:31, 31:33, 29:23, 33:20), uprkos još jednoj odličnoj partiji Nikole Jokića.

Centar Nagetsa bio je nadomak novog tripl-dabla, ali mu je nedostajalo još dve asistencije. Na kraju je imao 25 poena (8/15 iz igre), 11 skokova i osam uspešnih dodavanja. Džamal Marej mu je pomogao sa 23, dok je listu strelaca Lejkersa predvodio Lebron Džejms sa 30 poena.

Tokom većeg dela utakmice u Los Anđelesu mogli smo da vidimo izjednačenu igru obe ekipe. Lejkersi su zahvaljujući dobroj timskoj igri stigli nadomak dvocifrene prednosti početkom druge četvrtine. Međutim, usledio je odgovor ekipe iz Kolorada, koja je na krilima Kouldvel-Poupa i Gordona u nastavku deonice napravila 20:2 seriju za preokret i vođstvo od 57:48.

Lejkersi su do kraja poluvremena uhvatili priključak i smanjili razliku na samo poen zaostatka (64:65), da bi zahvaljujući odličnoj roli Lebrona ušli u odlučujući deonicu sa +5 (93:88). Od tog trenutka Lejkersi više nisu dozvoljavali iznenađenja. Čvrstom odbranom i efikasnom igrom u napadu odlepili su se serijom 14:2 (112:95), a stečen kapital uvećali su do kraja utakmice, pa je maksimalna prednost u jednom trenutku bila 22 razlike.