Zvezda se odmah vratila na pobednički kolosek: Mega nije imala šanse

18/12/2022

-

21:55 >> 22:30

Zvezda se odmah vratila na pobednički kolosek: Mega nije imala šanse - Copyright MN Press

Crvena zvezda savladala je Megu na domaćem terenu 92:58 (25:16,19:18,18:18, 30:7) u 11. kolu Admiralbet ABA lige i odmah se vratila na pobednički kolosek posle poraza od Milana u elitnom takmičenju.

Tim sa Malog Kalemegdana je upisao deveti trijumf u Admiralbet ABA ligi, gde je izbio na čelo tabele ispred Partizana, FMP-a i Cedevite, koji dele isti skor (8:2).

Uoči početka utakmice u Pioniru održan je minut ćutanja u čast legedarnog fudbalera i trenera Siniše Mihajlovića, koji je posle duge i teške bolesti preminuo u petak u 54. godini.

Što se utakmice tiče, Crvena zvezda je od starta preuzela kontrolu nad terenom i već nakon prve četvrtine pokazala da će opravdati ulogu favorita. Na krilima Vildoze i Dobrića stekla je dvocifrenu prednost početkom druge četvrtine. Mega je u naredne dve doenice koliko-toliko parirala Zvezdi preko Brankovića i Uskokovića, ali na kraju nije uspela da izdrži pritisak domaćina.

U poslednjoj četvrtini razigrao se Nedović, a posle podrške klupe i Lazarevića Zvezda je dobila deonicu 30:7 i na kraju upisala ubedljivu pobedu.

Listu strelaca Zvezde predvodili su Dobrić i Nedović sa po 16 poena, Vildoza je pomogao sa 12, a solidan doprinos dao je i Petrušev sa 11. Što se Mege tiče, samo je Branković bio dvocifren sa 12 poena.

Posle obaveza u Evroligi sa Olimpijakosom, Zvezda će 26. decembra igrati protiv Borca u regionalnom takmičenju, dok će Mega dan ranije odmeriti snage sa Budućnosti.